Jaa

Suomen puukkoseuran vuosikokous 2020

Puukkopäivät peruttu
Suomen puukkoseura Ry:n puukkopäivät Hämeenlinnassa on peruttu vuodelta 2020 Korona epidemian aiheuttamien rajoitusten vuoksi. Tapahtuma siirtyy keväälle 2021, tarkempi ajankohta ilmoitetaan myöhemmin. Puukonvalmistuksen SM-kilpailut pidetään normaalisti, puukkojen viimeinen palautuspäivä on 31.8.2020 seuran sihteerille. Tarkemmat ohjeet seuran nettisivuilla ja Puukkoposti lehdessä 1/2020.
Seuran vuosikokous
Seuran vuosikokous järjestetään puukkopäivien peruuntumisesta huolimatta 26.9.2020 klo 13:00 Hämeen linnan luentosalissa. Osoite: Hämeen linnan, Kustaa III:n katu 6, 13100 Hämeenlinna. Ohjelmassa mm. - Seuran vuosikokous - SM-kilpailun palkintojen jako - Vuoden puukkosepän julkistaminen - Kahvi/ruokatarjoilu kokoukseen osallistuville Seura maksaa kokoukseen osallistuvien pääsymaksun linnaan